Praca – dom – sen

czyli jak łatwo rutyna staje się jedynym sposobem na życie

Słowo rutyna zdecydowanie nikomu z nas nie jest obce. Codziennie żyjemy według schematu praca – dom – sen. Problem zaczyna pojawiać się w momencie, gdy dany schemat, jest identyczny każdego dnia, tak jakbyśmy „klikali” Ctrl +C następnie Ctrl +V na cały tydzień. Jeżeli każdy dzień w tygodniu, wygląda dokładnie tak samo, od dłuższego czasu, powinien to […]

pazdziernik usmiech

Słowo rutyna zdecydowanie nikomu z nas nie jest obce. Codziennie żyjemy według schematu praca – dom – sen. Problem zaczyna pojawiać się w momencie, gdy dany schemat, jest identyczny każdego dnia, tak jakbyśmy „klikali” Ctrl +C następnie Ctrl +V na cały tydzień. Jeżeli każdy dzień w tygodniu, wygląda dokładnie tak samo, od dłuższego czasu, powinien to być dla nas sygnał, że mamy problem. Jednym ze sposobów zrelaksowania się i oderwania od codziennej rutyny, (chociaż w weekendy) jest przypomnienie sobie o jednej z ważniejszych sfer naszego życia – sfera towarzyska (społeczna).

people-2593200_960_720

Chyba nie chcesz zostać bohaterem wiersza Andrzeja Kotańskiego? ;)

czyli tak
życie seksualne ma pan nieudane
życie zawodowe ma pan nieudane
i życie towarzyskie też
ma pan nieudane

czy jest jeszcze jakieś życie
które może się panu nie udać
życie po śmierci. 

Andrzej Kotański – Wiersze o moim psychiatrze

Zacznij stawiać małe kroki poza domem i pracą

Brzmi to banalnie, ale wiele z nas ma trudności, aby wyjść z domu ze znajomymi, ponieważ uważają to za stratę czasu. Pochłonięci dążeniem do sukcesów w pracy lub bycia perfekcyjną Panią/ Panem domu zapominamy o byciu duszą towarzystwa.

pani domu
Jeśli odpowiedź na pytanie typu, „ Kiedy ostatnio byłeś w kinie, na kawie/ piwie z przyjacielem” brzmi „ dawno temu, nie pamiętam”, to zrób coś z tym natychmiast! Zacznij od kameralnych spotkań z osobami, z którymi zerwałeś kontakt pochłonięty codzienną rutyną. To będzie już duży postęp!

Nowy w mieście

W dzisiejszych czasach popularna jest pogoń za pracą w obrębie kraju, kontynentu, a nawet świata. Może się okazać, że fakt spędzania przez nas wolnego czasu w mieszkaniu przed telewizorem, wiąże się z tym, że jesteśmy niczym Kevin sam w Nowym Jorku, tylko nieco mniej zaradni i ciężko nam nawiązać nowe przyjaźnie.

ludzie

W poradnikach dotyczących nawiązywania nowych kontaktów, podkreśla się, że większość z nich zawierana jest między osobami dzielącymi się podobnymi zainteresowaniami. Tak, więc poznać możemy kogoś nawet wypożyczając książkę w bibliotece. Każdy pretekst do rozmowy jest dobry.

Magiczna moc uśmiechu

Samym uśmiechem, wzbudzasz sympatie drugiej osoby. Jeśli sam nie masz odwagi rozpocząć pogawędki, przetestuj uśmiechanie się i nawiązywanie przyjaznego kontaktu wzrokowego. Nasza ludzka natura jest skonstruowana w taki sposób, ze każdy z nas ciepło reaguje na uśmiech. Zobaczysz jak szybko to działa. Tak na marginesie, jestem przekonana, że na twarzy Ewy kuszącej Adama jabłkiem gościł uśmiech!

apple-15857_960_720

Powiedz tak

Wielokrotnie odrzucałeś propozycje wspólnego wyjścia od swoich znajomych? Pora słowo nie zastąpić słowem TAK! Mocny argument, dla którego warto spotykać się z przyjaciółmi, żeby wspólnie się pośmiać stanowią słowa Marcela Acharda:

„Ludzie wierzą, że aby odnieść sukces, trzeba wstawać wcześnie. Otóż nie, trzeba wstawać w dobrym humorze”

Pozwól innym przysporzyć uśmiech na swojej twarzy. Gwarantuje, że codzienne wstawanie do pracy, okaże się dużo milsze ze świadomością, że spędzisz miło weekend, odrywając się od codziennej rutyny. To bardzo dobre dla naszego zdrowia psychicznego.