Lato, lato zostań dłużej

Zamiast się po krajach włóczyć stu, lato, lato zostać tu!

Tytuł brzmi znajomo? Kto choć raz na zakończenie roku szkolnego śpiewał „hymn” Haliny Kunickiej „Lato lato lato czeka”?  Na pewno każdy z Nas. Jako dzieci cieszyliśmy się z wyjazdów nad jezioro, nad rzekę, nad polskie morze bądź w góry. Bywali tacy, którzy dwa miesiące wakacji uwielbiali spędzać na zabawach podwórkowych z dzieciakami z sąsiedztwa. Teraz […]

wakacje 1

Tytuł brzmi znajomo? Kto choć raz na zakończenie roku szkolnego śpiewał „hymn” Haliny Kunickiej „Lato lato lato czeka”?  Na pewno każdy z Nas. Jako dzieci cieszyliśmy się z wyjazdów nad jezioro, nad rzekę, nad polskie morze bądź w góry. Bywali tacy, którzy dwa miesiące wakacji uwielbiali spędzać na zabawach podwórkowych z dzieciakami z sąsiedztwa. Teraz jesteśmy dorośli i…?

wakacje na łące

Lecieć czy nie lecieć – oto jest pytanie

Urlop niejednokrotnie związany jest z corocznym dylematem: zagranica czy zwiedzanie swojego kraju? Wydanie ostatnich oszczędności czy wakacje na kredyt? Oferta Last Minute czy wymarzony wyjazd planowany kilka miesięcy wstecz. Czy Wasze portfele też są nieco chudsze pod koniec wakacji? Czyżby zdyscyplinowanie potrzebne było nawet w trakcie wakacji?;) Należy jednak pamiętać, że skoro przez cały rok pracujemy i zarabiamy to nie tylko po to, aby płacić regularnie rachunki!

Wakacyjna gorączka w aktualnościach na portalach społecznościowych…

Kontynuując wątek dylematu, dokąd uciec na odpoczynek. Czy zdarzało Ci się odczuć presję, aby wyjechać na jak najbardziej ekskluzywne wakacje obserwując relacje swoich znajomych, aktywnych w mediach społecznościowych? Czy uważasz za przesadę, codzienną dawkę średnio po 10 zdjęć z prywatnego wyjazdu od kąpieli w basenach po fotografie posiłków? Niejednokrotnie podejmowane zostają przez nas nieprzemyślane finansowe decyzje dotyczące wyjazdu pod wpływem tego typu presji. Może jednak się okazać, że wybór był trafny, dobrze spędziliśmy czas – odrobina relaksu warta jest przecież każdej ceny;)

wakacje media przesada
Czy wiesz, że wrzesień jest trzecim ( od razu po grudniu i styczniu) miesiącem, w którym największy odsetek naszych rodaków sygnalizuje kłopoty związane z opłacaniem bieżących rachunków? Nie musi to być jednak wina zbyt dużego wydatku na wakacje – nakłada się na to np. wyprawka na nowy rok szkolny dla rosnących jak na drożdżach dzieci.

Wartość wakacji – wspomnienia warte każdych pieniędzy

wakacje robbins
W wypowiedziach Toniego Robbinsa na temat wartości wakacji słyszymy, że poświęcenie czasu (i pieniędzy) na wakacje z tymi, którymi kochasz ma kluczowe znaczenie dla życia spełnionego. Wewnętrzne bogactwo jest dużo bardziej ważne niż grubość wspominanego powakacyjnego portfela:)

Pora na odpoczynek

Jak nazwa wskazuje – urlop wypoczynkowy to zasłużony dla każdego etatowego pracownika czas na regeneracje. Nie ważne czy pracujesz w ciągu roku 3 dni w tygodniu, 5 dni czy 6 dni. Każdy z nas, aby nie „zwariować” potrzebuje czasu na regenerację, z dala od codzienności. Więc jeśli jeszcze nie wykorzystałeś urlopu to pakuj walizkę i w drogę!

wakacje walizka

Wartość wakacji według Toniego Robbinsa polecamy :

Źródło: https://finanse.wp.pl/wydatki-wakacyjne-polakow-policzyli-ile-srednio-wydajemy-6111694664595073a