Kreator CV – prosty sposób na profesjonalny życiorys

Męczysz się na samą myśl o napisaniu CV? Darmowe narzędzia online, zrobią to za ciebie

Zaprezentowanie swojej osoby w formie tak skróconej, jak wymagane przez zdecydowaną większość pracodawców CV, to dla wielu poszukujących pracy droga przez mękę. A już stworzenie dokumentu oryginalnego, kreatywnego, który ma szansę zatrzymać wzrok rekrutera na dłużej niż kilka sekund, okazuje się nie lada wyzwaniem. Na pomoc przychodzą serwisy internetowe, nazywane zazwyczaj “kreatorami CV”, pomagające lub […]

resume maszyna

Zaprezentowanie swojej osoby w formie tak skróconej, jak wymagane przez zdecydowaną większość pracodawców CV, to dla wielu poszukujących pracy droga przez mękę. A już stworzenie dokumentu oryginalnego, kreatywnego, który ma szansę zatrzymać wzrok rekrutera na dłużej niż kilka sekund, okazuje się nie lada wyzwaniem. Na pomoc przychodzą serwisy internetowe, nazywane zazwyczaj “kreatorami CV”, pomagające lub w zasadzie – wyręczające nas w tej ciężkiej pracy.

USA, New Jersey, Jersey City, Young woman working in office. Image shot 2011. Exact date unknown.

W sieci znaleźć można całkiem sporo darmowych ‘resume-makerów’, dzięki którym w ciągu kilku minut (rekordziści obiecują kilkusekundowy sprint) powstaje CV na miarę. Wybór krojów jest spory: od tradycyjnych, klasycznych w formie, przez sportową elegancję, po nieco bardziej swobodne modele.

Oto 10 (kolejność przypadkowa) ciekawych i prostych aplikacji,  które z przyjemnością zdejmą ci ten ciężar z głowy.

1. Resume Builder http://resume.linkedinlabs.com/
Dla osób posiadających i posługujących się swoim profilem na LinkedIn serwis stworzył aplikację do kreowania CV w zaledwie kilka sekund. Bez mocowania się z Wordem, zśmiecania komputera plikami PDF. Po zalogowaniu się na LinkedIn, wybraniu formatki i edycji danych otrzymujesz dokument gotowy do druku lub link, którym możesz dzielić się do woli.

resume builder

 

2. Kreator CV http://profeo.pl/cv
Przygotowany przez „wyjadaczy” w branży serwisów pracowych w Polsce: pracuj.pl. profeo.pl i architekcikariery.pl. Dzięki aplikacji krok po kroku stworzysz CV w formie (podobno) najchętniej czytanej przez pracodawców. Zapisany w systemie dokument może być edytowany i udostępniany bez końca, a w przyszłości możesz wygenerować wirtualną wizytówkę lub nawet znaleźć się w gronie osób sugerowanych jako kandydat zainteresowanym firmom.

kreator cv

 

3. Fajne CV http://fajnecv.pl/
Pod tą, hm… fajną nazwą kryje się polski serwis do tworzenia CV w prosty, przejrzysty sposób. Prócz kreatora znajdziesz tam garść porad na temat tworzenia dokumentów aplikacyjnych oraz oferty pracy, na które możesz odpowiedzieć online.

fajne cv

 

4. Do You Buzz http://www.doyoubuzz.com/us/
Serwis zapewnia, że z ich pomocą stworzenie CV nigdy nie było prostsze. Oferuje 13 layout’ów, optymalizowanie dokumentów pod SEO, przystosowywanie do odczytu w formie papierowej, na komputerze, telefonie, możliwość ‘śledzenia’ aplikacji w jej drodze do pracodawcy.

do you buzz

 

5. Interview me https://interviewme.pl/
Polski kreator CV i listów motywacyjnych, obiecuje trzykrotnie większą skuteczność pod względem zaproszeń na rozmowy. Ponad 300 szablonów przyprawia o zawrót głowy, na szczęście możesz kierować się typem stanowiska i wybrać coś odpowiedniego. Oferuje również pomoc profesjonalisty w ‘stuningowaniu’ dokumentów. CV zachowane jest do edycji i odpowiedzi na kolejne ogłoszenia, a ponadto dowiesz się, czy pracodawca zajrzał do przesłanych przez ciebie dokumentów.

interview me

 

6. CV maker https://cvmkr.com/
Proste narzędzie dostępne również w języku polskim, dzięki któremu w 5 minut stworzysz klasyczne, przejrzyste CV, wybierając z dostępnych szablonów.

cv maker

 

7. Purzue http://purzue.com/
“Résumés don’t have to be a pain”  – dokładnie. Bardzo prosta w obsłudze, intuicyjna aplikacja do tworzenia CV i udostępniania go poprzez wiele możliwych kanałów.

purzue

 

8. Rezumey.pl http://rezumey.pl/
Coś dla wielbicieli infografik, starających się o pracę w branży kreatywnej lub po prostu pragnących się wyróżnić. Rezumey oferuje oryginalne szablony do tworzenia CV w formie graficznego schematu. Serwis przekonuje, że osoby w działach HR mają kilkanaście sekund na przejrzenie twojego CV. Zachęca więc do wyróżniania się, wysyłania dokumentu w formie czytelnej infografiki, której rekruter poświęci więcej czasu i z pewnością doceni kreatywność kandydata.

rezumey

 

9. Kinzaa http://kinzaa.com/
Wyobraźcie sobie, że managerowie w firmach, pracownicy HR to bardzo zajęci ludzie, którzy tak naprawdę nie mają czasu czytać twoje CV…  Ułatw im pracę i prześlij aplikację w formie infografiki. Tworząc ją dzięki Kinzaa, uszczęśliwisz niejednego rekrutera. Twoje resume będzie czytelne i konkretne i niczym klocek Lego wpasuje się do klucza poszukiwanych przez pracodawcę osób.

kinzaa

 

10. Visual CV http://www.visualcv.com/
Serwis pozwalający na tworzenie multimdialnych autoprezentacji online. Jeżeli masz do zaprezentowania dorobek w formie audio czy video, taka forma CV może okazać się strzałem w 10.

visual cv