Bądź jak wykrywacz kłamstw

Jak czytać mowę ciała i wychwytywać sygnały niewerbalne twojego rozmówcy

Zdarzyło ci się kiedyś słuchać czyjejś opowieści z niejasnym poczuciem, że coś jest nie tak? Rozmawiałeś z kontrahentem i miałeś wrażenie, że historia, którą ten stara się przekonać ciebie do swojej racji brzmi mało wiarygodnie? A może zastanawiałeś się nieraz, czy w czasie twojej prezentacji wszyscy twoi słuchacze skupiają uwagę na twoim przemówieniu i czy […]

pinokio

Zdarzyło ci się kiedyś słuchać czyjejś opowieści z niejasnym poczuciem, że coś jest nie tak? Rozmawiałeś z kontrahentem i miałeś wrażenie, że historia, którą ten stara się przekonać ciebie do swojej racji brzmi mało wiarygodnie? A może zastanawiałeś się nieraz, czy w czasie twojej prezentacji wszyscy twoi słuchacze skupiają uwagę na twoim przemówieniu i czy jest ono dla nich tak samo ciekawe jak dla ciebie?

Większość z nas prawidłowo i szybko wychwytuje pozytywne gesty: uśmiech, otwarta postawa ciała, kontakt wzrokowy. A co z tymi, które mogą nieść za sobą negatywny ładunek? Zacznij zauważać i prawidłowo odczytywać również te drobne sygnały, niewielkie gesty, które zdradzą „prawdę o prawdzie” i pozwolą ci uniknąć znudzonego audytorium oraz poprawić jakość komunikacji w twoim otoczeniu.

Obejrzyj tych kilkanaście slajdów i zacznij czytać swoich rozmówców, jak detektor kłamstw!


Przeczytaj też jak wykorzystać mowę ciała podczas rozmowy o podwyżkę czy awans.